25.06.2011

Historia i Wiedza

XII w., Teby, Egipt, faraon Ramzes zdobywa władze. Był on człowiekiem ostrożnym. Kapłani i czarownicy darzyli go małym zaufaniem.
Ramzes zakazał praktykowania sztuk magicznych. Kazał swoim Medjai udać się do plemienia Qandil i karać wszystkich którzy sprzeciwili się jego słowom.
Wkrótce populacja plamiona Qandil zmniejszyła się o połowę. Ci którzy przeżyli uciekli wgłąb pustyni... bez nadziei.
Wojownik Medjai
Młoda sierota o imieniu Masika przeżyła rzeź w Qandil. Ucząc się sztuki magii z jej plemienia, szybko stała się najpotężniejszą kapłanką. Napędzana przez nienawiść, marzyła o dniu, kiedy będzie mogła zemścić się na faraonach.
Po paru latach Masika wymyśliła plan... i kiedy nadszedł odpowiedni czas, udała się z pośpiechem do Teb.
Plan Masiki zakładał złożenie ofiary z Ramzesa na cześć boga Apep aby dać jej władze przekraczającą wszelkie wyobrażenia.
Ale Ramzes był czujny, zauważył oznaczenia na jej ciele, wiedział, że to podstęp i nakazał swoim Medjai do podporządkowania się Masiki.
Masika, nie mając nic do stracenia, ofiarowała swoją duszę bogu Apep. Poprosiła o pomoc i wbiła wężowy nóż w swoje serce. Apep pozwolił aby jej moc pozostała w świecie żywych.
Ramzes musiał zmumifikować ciało Masiki. Wyrył mistyczne słowa na kamieniu używając starożytnego rytuału. Musiał jej ciało i moc rozdzielić i umieścić w różnych grobowcach. Jej najważniejsze organy były rozproszone po całym Egipcie i strzeżone przez cały czas aby nigdy się nie połączyły. Bo jeśli kiedykolwiek tak by się stało, wróci jako istota z niewyobrażalną mocą.
Ramzes miał jeszcze ostatnie zadanie. Nakazał swoim Medjai żeby wyruszyli na pustynię, aby ostatecznie rozprawić się z plemieniem Qandilites. Młody chłopak uciekł przed masakrą ... jego imię, Imhotep...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza