25.06.2011

Obecny konflikt

Egipt, Kair, rok 1930, profesor Edward Morgan, historyk z Londynu, jeden ze starych wykładowców z Evelyn Carnahan, bada starożytne antyki w muzeum. Zdesperowany człowiek ... szuka odpowiedzi, ponieważ jego żona zachorowała na nieuleczalną chorobę, podczas wykopalisk w Tebach. Odkryła ona starożytny kamień, na którym były wyryte słowa w języku, który wcześniej nigdy nie widziała.
Żona profesora Edwarda Morgana
Wierzył, że znamiona na ciele jego żony są podobne do tych z plagi o której mowa w starożytnym pergaminie. W nocy wszedł do muzeum, rozpaczliwie szukając informacji na temat artefaktu który znalazła jego żona.
Był przekonany, że kamień będzie musiał wrócić do miejsca w którym go znaleziono, by odnaleźć sekret zarazy. Wybieg z muzeum i udał się w podróż do Amarna. Edward wynajął grupę rabusiów rabujących grobowce.
Podróżował wiele dni statkiem wzdłuż Nilu i na wielbłądzie po pustyni nim dotarł do grobu w starożytnym mieści. Przeszukując ciemny grobowiec z pochodnią w ręku dotarł do najniższego poziomu. W centralnym punkcie stała wielki filar z dziurą na środku.
Profesor Morgan umieścił "Kamień Trucizny" w otworze i zaczął czytać wyryte słowa na filarze. Kiedy wypowiadał ostatnie słowa, ziemia zaczęła drżeć, jakby grobowiec zaczął żyć. Filar obniżył się do ziemi i z pod podłogi wysunął się sarkofag.
Rabusiowie szybko otworzyli sarkofag, nie wiedzieli co ich czeka. Było już za późno,po otwarciu ukazała się Masika.
Mroczny duch Masiki rozprzestrzenił się na wszystkich znajdujących się w grobowcu. Wszędzie było słychać okrzyki bólu. Ci którzy przeżyli nie byli bezpieczni. Moc czarodziejki działa powoli... w odpowiednim monecie wyda rozkaz...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza